1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
18.kolo 06/01/11 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   63.376
Venku:  26.357
Dom.max: 80.018
Ven.max: 39.710

3' Thiago Motta, 37' Cambiasso, 55' Thiago Motta - 25' Pazienza
Nejlepší hráč: Thiago Motta

INTER (4-3-1-2): 12 Castellazzi; 13 Maicon, 6 Lucio, 2 Cordoba, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta (11 Muntari 87'); 5 Stankovic (17 Mariga 80'); 27 Pandev (88 Biabiany 88') 22 Milito. (21 Orlandoni, 15 Ranocchia, 23 Materazzi, 39 Santon). Trenér: Leonardo.

Neapol (4-3-2-1): 26 De Sanctis; 14 Campagnaro, 28 Cannavaro, 6 Aronica; 11 Maggio, 23 Gargano (21 Yebda 58), 5 Pazienza (77 Sosa 76'), 8 Dossena (18 Zuniga 66'); 17 Hamsik, 22 Lavezzi; 7 Cavani. (1 Iezzo, 2 Grava, 12 Dumitru, 13 Santacroce). Trenér: Walter Mazzarri.

Inter začal nový rok 2011 solidním výkonem a výhrou nad Neapolí.

Pauza od posledního zápasu, v kterém se stali nerazzurri Mistry světa, trvala 19 dní.

Premiéru v soutěžním zápase si odbyl nový trenér - 41letý Brazilec Leonardo.

Inter měl kvůli MS klubů odložené dva zápasy. V tabulce je se ztrátou 13 bodů na městského rivala sedmý.

Thiago Motta je po zranění ve výborné formě. V lize neodehrál více než 160 minut a přesto dokázal vstřelit tři branky, lepší v celé ligové sezoně jsou jen tři jeho spoluhráči.

Podobně jako Thiago Motta byl téměř od začátku letošní sezony zraněn MacDonald Mariga. Proti Neapoli si od zranění připsal na konto potřetí dalších pár minut na konci zápasu.

Brankář Julio Cesar se znovu zranil a tak do brány se vrátil Luca Castellazzi.

Samuel Eto'o si na tribuně odseděl poslední utkání ze tří, na které byl distancován.

Nová posila, obránce Ranocchia byl po celou dobu na lavičce.

Před zápasem dostal Inter z rukou jednoho pracovníka FIFA logo pro vítěze MS klubů, které teď jeden rok budou hráči nosit na dresech. Divákům byly slavně ukázano všech pět troofejí, které tým v roce 2010 získal.

Fotogalerie Serie A, 18.kolo -> Inter - Neapol - zobraz všechny fotky

Motta a Inzaghi

Thiago Motta

Motta a

Inter doma porazil Neapol po osmé v řadě. Celková bilance je 47 - 14 - 7.

V posledních 56 soutěžních zápasech Inter na San Siru prohrál pouze jednou. V listopadu s AC Milán 0-1.

Inter je jedním z posledních čtyř týmů, který neměl vyoučeného hráče. Ostatními jsou Cagliari, Palermo a Sampdoria.

Inter naposledy prohrál první zápas v novém roce v roce 1999 v Parmě.

396 minut vydržela Neapol v lize neinkasovat než vstřelil gól Thiago Motta.

Thiago Motta připravil pro Leonarda skvělou premiéru na lavičce Interu Milán. Obhájce titulu zvítězil v klíčovém duelu s Neapolí a právě bývalý záložník Janova byl ústřední postavou zápasu, když vstřelil dva góly. Třetí přidal Cambiasso a Nerazzurri vyhráli 3:1.

Utkání na San Siru začalo ve velkém stylu, už ve třetí minutě si mohli domácí tifosi poprvé zakřičet "gól". Skvělou akci vymysleli Panděv s Thiagem Mottou, který ji uzavřel skvělým volejem, proti kterému neměl De Sanctis šanci. Během další patnácti minut padly hned tři žluté karty, vysloužili si je Chivu, Aronica a Javier Zanetti. Pak už ale zase padl gól. Běžela 25. minuta, Lavezzi kopal rohový kop, na ten si naběhl Pazienza a přesnou hlavou vyrovnal. Inter nezvládl bránění.

Za pár minut už mohla Neapol vést, Cavani vyslal Maggia, ale pravý záložník hostů branku v dobré pozici netrefil. Inter okamžitě odpověděl, Chivu poslal do vápna nebezpečný centr, Milito se dostal před svého strážce, ale v těžké pozici minul. Nerazzurri se však dočkali druhé branky už po třech minutách. Maicon zprava skvěle odcentroval, Esteban Cambiasso podobně dobře načasoval svůj náběh a hlavičkou vrátil domácím vedení. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1.

Hned po přestávce měla Neapol šanci na vyrovnání, Lavezziho pas našel Cavaniho, ten přistrčil Hamšíkovi, slovenský záložník ale pod tlakem Cambiassa netrefil. V 55. minutě přišlo přesně to, co potřeboval Inter - pojišťující gól. Panděvův rohový kop našel hlavičku Thiaga Motty a ten se do míče opřel takovou silou, že mohl slavit druhý gól. Čtvrthodiny před koncem mohl ze stejné situace akorát na druhé straně hřiště odpovědět Maggio, ale ten Lavezziho roh poslal hlavou vedle brány. V závěrečných minutách si již Inter vítězství pohlídal a dotáhl se na sedmé Udinese, přičemž má stále dva zápasy k dobru.