1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
3.kolo 19/09/10 15:00 CET - Stadio Renzo Barbera, Palermo
Doma:   62.014
Venku:  27.865
Dom.max: 62.014
Ven.max: 28.439

28' Ilicic - 62' Eto'o, 70' Eto'o
Nejlepší hráč: Samuel Eto'o

INTER (4-2-3-1): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso; 27 Pandev (17 Mariga 88'), 5 Stankovic (39 Santon 79'), 9 Eto'o; 22 Milito (11 Muntari 76'). (12 Castellazzi, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 29 Coutinho). Trenér: Rafael Benitez.

Palermo (4-3-2-1): 46 Sirigu; 16 Cassani, 6 Mun~oz, 5 Bovo, 42 Balzaretti; 23 Nocerino, 21 Bacinovic (11 Liverani 71'), 8 Migliaccio; 27 Pastore, 72 Ilicic (51 Pinilla 81'); 9 Hernandez (32 Maccarone 77'). (99 Benussi, 4 Kasami, 29 Garcia, 36 Darmian). Trenér: Delio Rossi.

Ve stavu zraněných jsou Jonathan Biabiany, Thiago Motta, Joel Obi, Nwankwo Obiora a Amantino Mancini. Nově se zranil i klíčový muž zálohy Wesley Sneijder. Nominováni nebyli David Suazo a Nelson Rivas.

Zatímco v loňské sezoně se v útoku až tak nedařilo Samuelu Eto'ovi, zatímco Diego Milito zářil, teď je tomu přesně naopak. Argentinec je totálně z formy a nedá gól ani ze stoprocentní šance, zatímco Kamerunec střílí góly po indiviuálních kouscích. V šesti soutěžních zápasech vstřelil šest branek.

Davide Santon si kvůli zranění připsal v loňské sezoně pouhých 15 startů. Dnes si zahrál poprvé v té letošní.

Mariga se po podařených výkonech do základní sestavy tentokrát nevešel. Vytlačil ho z ní Zanetti, který na pravém beku uvolnil místo Maiconovi. Ten si po zranění připsal první ligový start.

Hrálo se otevřené utkání se slušným počtem šancí. Oba týmy jdenou nastřelili brankovou konstrukci. Ve 13.minutě napálil břevno Stankovič. V 88.minutě se Pastore obtočil kolem Samuela a Julio Cesar vytlačil jeho střelu na tyč.

Další kolo se hraje již ve středu.

Palermo prohrálo doma po 29 zápasech! Předtím tímto zápasem naposledy prohrálo 1.března 2009 s Catanií.

Inter vyhrál v Palermu naposledy v listopadu 2006.

Fotogalerie Serie A, 3.kolo -> Palermo - Inter - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Samuel Eto'o

Obhájce titulu po prvním poločase prohrával v Palermu 1:0. Jenže v tom druhém se probudil Samuel Eto'o a dvěma góly v rozmezí osmi minut otočil stav a zajistil Interu důležité vítězství. Naopak Palermu se vůbec nedaří.

Přitom Nerazzurri začali hodně aktivně. Jako první měl ve 12. minutě šanci po Eto'ově přihrávce Stankovič, ale míč byl nakonec odvrácen. Vzápětí měl příležitost opět Stankovič, tentokrát skvěle vypálil, ale míč zastavilo břevno. Jaká smůla, navíc když Sirigu absolutně nevěděl, kam se míč odrazil a trefil ho do hlavy. Ke své šanci se dostal i Eto'o, Militův pas ale nedokázal dostatečně tečovat, aby zamířil do branky.

Proto bylo překvapením, když se Palermo ve 28. minutě ujalo vedení. Domácí dokázali stoprocentně využít jejich první šanci odpoledne. Javier Pastore se po rychlém brejku rozhodl vystřelit a Julio Cesar jeho pokus vyrazil pouze k Iličičovi, jenž snadno dorážel do prázdné brány. Inter chtěl rychle odpovědět. Eto'o mohl vyrovnat po chybě Sirigua, jenž nezachytil centrovaný míč, jenže pokus kamerunského útočníka zablokovali obránci.

Po pěti minutách druhé půle mohli Rosanero přidat druhý gól. Pastore výtečně našel Cassaniho, který posunul míč na Bacinoviče. Ten ale z dobré pozice trefil pouze Julia Cesara. Abel Hernandez byl v další akci odhodlán jít sám na branku, ale zastavit ho stihl Chivu. Na druhé straně proti Siriguovi zklamal Milito. V Palermu se v tu chvíli hrál hodně otevřený fotbal a gól mohl padnout každou akci. Třeba Hernandez v dobré pozici přestřelil a Milito jen potvrdil, že nemá formu, když i v další šanci vyhořel.

V 62. minutě se Milito alespoň proměnil do role nahrávače a připravil pro Eto'a zasloužené vyrovnání. Eto'o po převzetí míče obešel Munoze a přesnou ranou překonal Sirigua. Palermo ale chtělo vedení zpět, Pastore však netrefil. A přišel trest. Patička Stankoviče našla Eto'a a ten zblízka nedal šanci Siriguovi. V 70. minutě tak rázem vedl Inter a nehodlal již tři body pustit. A nakonec je získal i přes velký závěrečný tlak soupeře. Proti Pastoremu totiž výtečně zakročil Julio Cesar a zákrok Chivua nebyl posouzen jako nedovolený, takže se ani penalta nekopala.