1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
04.kolo 20/09/11 20:45 CET - Stadio Silvio Piola, Novara
Doma:   47.944
Venku:  18.196
Dom.max: 47.944
Ven.max: 20.795

38' Meggiorini, 86' Rigoni pen., 90'+1' Rigoni - 89' Cambiasso
Nejlepší hráč: Wesley Sneijder

INTER (3-4-3): 1 Julio Cesar; 6 Lucio, 23 Ranocchia, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 10 Sneijder (67' Zarate), 55 Nagatomo; 30 Castaignos (46' Obi), 22 Milito, 9 Forlan (46' Pazzini). (12 Castellazzi, 25 Samuel, 29 Coutinho, 42 Jonathan). Trenér: Gian Piero Gasperini.

Novara (4-4-2): 1 Ujkani; 15 Dellafiore, 24 Paci, 4 Lisuzzo, 3 Gemiti; 17 Porcari, 23 Radovanovic (64' Marianini), 10 Rigoni; 21 Mazzarani (67' Jeda); 11 Morimoto, 69 Meggiorini (62' Giorgi). (31 Fontana, 5 Ludi, 14 Morganella, 20 Granoche). Trenér: Attilio Tesser

Šok. Katastrofa. Totální ostuda. Inter nevyhrál ani pátý soutěžní zápas a prohrál na půdě týmu, který hrál před dvěma lety Serii C.

Kapitán a hrající legenda týmu, Javier Zanetti, nastoupila do 757. soutěžního zápasu za Inter. Jedná se o novým klubový rekord, doposud ho měl obránce Giseppe Bergomi.

Inter byl u míče pouhopouhých 36% času zápasu. Gasperini přitom právě tento ukazatel chtěl změnit, byl to jeden z jeho předsezonních cílů. Na střely na bránu vyhráli domácí neuvěřitelně 10-3.

Obrovskou hrubku vyrobil hned ve 2.minutě navrátilec do sestavy - uzdravený Cristian Chivu. Jen díky velkému štěstí neskončila jeho přihrávka soupeři do vlastní šestnáctky gólem. Z následného rohu padl málem gól také. Paradoxně právě Chivu odkopával míč z brankové čáry, kam doletěl po té, co promáchl z předchozího zákroku otřesený Julio Cesar.

V 77.minutě se zranil Ranocchia, ale protože se již nemohlo střídat musel zápas dohrát.

Hned čtyři hráči dostali žluté karty. Dva z nich byli obránci. Pro Lúcia to byla již druhá v Serii A. Poslední obránce, Ranocchia, viděl rovnou červenou kartu.

První branku Novary vstřelil bývalý Interista - Riccardo Meggiorini, který v sezoně 2004/2005 odehrál čtyři minuty v lize proti Cagliari. Následující tři roky byl posílán na různá hostování. Dalším bývalým Interistou ve službách Novary je Paolo Hernán Dellafiore. Do klubu přišel ve stejnou dobu jako Meggiorini, se kterým se dokonce sešel ve třetiligové Spezii na hostování. Za nerazzurri si však nepřipsal ani jednu odehranou minutu.

Fotogalerie Serie A, 04.kolo -> Novara - Inter - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Wesley Sneijder

Zápas Novara-Inter se doposud hrál v Serii A 17krát. Naposledy v roce 1956. Novara vyhrála celkem 3krát, poslední výhru slavila v roce 1940. Inter na její půdě vyhrál 9 zápasů a 3krát remizoval.

Fotbalový Davídek na hlavu poráží Goliáše, zkušeného bojovníka na všech evropských frontách! A činí tak drtivou lekcí z produktivity. Je to zázrak nebo jev, na který si pod vládou trenéra Gasperiniho budeme muset zvyknout?

Jistý člověk tvrdí, že veškeré komplimenty před slovem 'Ale' se nepočítají. Po předvedené hře a hlavně výsledku tohoto zápasu se dá říct jediné - nechci nijak snižovat nesporné kvality trenéra Interu, ale...

Fanoušci 'Nerrazzuri' prožívají napínavé chvíle. Nový trenér měl být na začátku sezony příslibem lepších časů, nového úsvitu nad majestátním stadionem Giuseppe Meazza. Po pěti zápasech ale na vše padá hluboký stín. Jak dlouho bude toto zatmění trvat? Tento zápas měl jasně ukázat tenkou hranici mezi úspěchem a koncem trenéra Gasperiniho.

Začátek zápasu přinesl mnohá překvapení, jedním z nich bylo v Interu oblíbené, leč málo funkční rozestavení 3-4-3. V základní sestavě se objevil ex-Říman Cristian Chivu a mladý talent Luc Castaignos. Oba měli být klíčem k zámku jménem Novara.

Otěže utkání ale zpočátku pevně sevřeli domácí hráči, kteří vlétli na soupeře beze strachu a v prvních minutách se ocitli několikrát blízko Cesarovy brány. Štěstí v kombinaci s nezkušeností zachránilo Inter od inkasované branky. Obránce Chivu vyrobil první chybu, Meggiorini ji ale využít nedokázal. Za hosty střílel Wesley Sneijder, ale Ujkaniho nevystrašil.

Novara vynikala disciplinovaností, agresivitou a odhodláním, tedy vším, co ještě nedávno představoval Inter Milán. Dnes to byl ale jiný tým. Inter poslední dobou poráží vlastní hráči, nejinak tomu bylo tentokrát, bývalý 'interista' Meggiorini po nahrávce Mazzariniho překonal bezmocného Cesara. Obrana Interu přistoupila pozdě a trest byl více než adekvátní. Vedení nováčka nebylo překvapením, za svůj výkon si gól zasloužil.

V poločasové přestávce nahradil Forlána s Castaignosem Pazzini s Obim a Inter se začal zvedat. Domácí celek ale skvěle utkání zvládal, takticky byl lepším týmem a jeho preciznost v odebírání míčů by se měla napodobovat. Za nepříznivého stavu se trenér Gasperini opět odhodlal k velkému tahu a nahradil svého nejlepšího hráče Sneijdera Maurem Záratem. Když Holanďan opouštěl stadion, neměl daleko k slzám a symbolicky tleskal fanouškům Interu. Možná ho zamrzel fakt, že v létě nepřestoupil do Manchesteru United.

Právě když se Inter začal znova zapojovat do hry, přišel šok. Ranocchia ve vápně fauloval útočníka Morimota a Rigoni poslal Cesara na opačnou stranu brány.

Estéban Cambiasso zkorigoval průběžný stav na 1:2 z pohledu Interu, ale pár minut před koncem mohl jen těžko přinést hostujícím fanouškům na tváře úsměv. A i kdyby se mu to povedlo, po průniku Giorgiho a gólu Rigoniho na konečných 3:1, by se i těm nejvěrnějším příznivcům chvilkový pocit štěstí z tváří lehce vytratil. O víkendu čeká bývalého mistra Itálie Bologna, ale vzhledem ke hře a výsledku se dá jen těžko uvažovat o roli favorita. Hlavní otázkou dne tak zůstává téma odvolání trenéra Gasperiniho. Najde se trenér, který dokáže vdechnout obrovi nový život?