1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
38.kolo 13/05/12 20:45 CET - Stadio Olimpico, Řím
Doma:   45.893
Venku:  28.408
Dom.max: 78.222
Ven.max: 79.522

59' Kozák, 63' Candreva, 90'+1' Mauri - 45' Milito
Nejlepší hráč: Fredy Guarín

INTER (4-1-4-1): 12 Castellazzi; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 55 Nagatomo; 19 Cambiasso; 4 Zanetti, 14 Guarin, 18 Poli (76' Longo), 11 Alvarez (61' Pazzini); 22 Milito (93' Juan) (21 Orlandoni, 2 Cordoba, 23 Ranocchia, 37 Faraoni). Trenér: Andrea Stramaccioni.

Lazio (4-4-2): 1 Bizzarri; 5 Scaloni, 21 Diakité, 20 Biava, 29 Konko; 27 Cana, 24 Ledesma; 87 Candreva (92' Zampa), 6 Mauri (92' Garrido), 19 Lulic (83' Gonzalez); 18 Kozak (16 Berardi, 28 Makinwa, 53 Rozzi, 78 Zauri). Trenér: Edoardo Reja

Postřehy
Jen díky tomu, že finále Italského poháru hraje Juventus a Neapol, kteří jsou v tabulce před Interem, budou nerazzurri za 6.místo hrát v příští sezoně Evropskou ligu. 3.předkolo začíná již 2.srpna.

Inter v zápase vedl, ale domácí stejně jako nedávno Parma, předvedli dokonalý obrat a během pár minut skóre otočili.

Debut v černomodrém dresu zažili Samuel Longo a Juan Jesus.

Chyběli důležití hráči - Sneijder, Forlán, Stankovič a Zarate.

Jediný gól vstřelil Milito z penalty. Ta se kopala po faulu Ledesmy na Maicona na hranici pokutového území. Domácí protestovali, protože podle nich došlo k faulu mimo velké vápno.

Fotogalerie Serie A, 38.kolo -> Lazio Řím - Inter - zobraz všechny fotky

Fredy Guarín

Medel a Perišić

Guarín a Murillo

Statistiky a rekordy
Diego Alerto Milito vstřelil 24 branek v Serii A, což je jeho nejlepší počin za tři roky v Interu. Zajímavé je, že po 15 odehraných kolech měl přitom na kontě pouhé tři trefy. Lepším než on byl v lize pouze Zlatan Ibrahimovič, který vstřelil celkem 28 gólů.

I v minulé sezoně prohrál Inter na Laziu 3-1. Celková bilance zápasů hranách v Římě je pro Inter nepříznivá 18 výher, 28 remíz a 24 porážek.

Lazio otočilo ostře sledovaný duel s Interem, ale v tabulce skončilo až na čtvrtém místě za Udinese, které svůj duel zvládlo. Nerazzurri nasměroval do vedení jejich nejlepší střelec Milito, ovšem po změně stran skórovali Kozák, Candreva a Mauri!

Do nesmírně duležitého utkání vstoupili aktivněji domácí, ale žádnou větší příležitost si stejně jako jejich soupeř nevypracovali. Až po půlhodině hry se začali dít zajímavé věci. Ránu Guarína vyrazil Bizzarri na rohový kop a za chvíli se stejný "minisouboj" opakoval. Guarínovi podruhé rána zdaleka tolik nesedla a Bizzarri mohl v poklidu kontrolovat. Střelecký účet utkání načal ve 44. minutě, tedy těsně před odchodem do šaten, hostující Inter! Stalo se tak po faulu na Maicona, po kterém Nerazzurri kopali pokutový kop. Rozjetý Diego Milito ho proměnil a Inter vedl po prvním poločase na Olympijském stadionu 1:0.

Příznivý výsledek pro Stramaccioniho svěřence vydržel do šedesáté minuty. Pak totiž zahrávalo Lazio rohový kop, Ledesma posadil míč na hlavičkujícího Kozáka a český útočník nekompromisně srovnal na 1:1. Netrvalo to dlouho a Lazio dokonalo obrat! Antonio Candreva vystřelil nechytatelně k tyči a na Olympijském stadionu propukla další vlna radosti - 2:1 pro Lazio.

Hosté se pochopitelně nechtěli s výsledkem smířit a vrhli veškeré síly do útoku. Osm minut před koncem zápasu měl na kopačce vyrovnání Maicon, ale Bizzarri fantastickým zákrokem zneškodnil jeho neméně fantastickou střelu. Závěrečný nápor se Interu nedařil, Lazio úporně bránilo a v nastaveném čase nakonec definitivně rozhodlo. Kozákův obstřel Castellazzi vyrazil a volný Mauri dorážkou zvýšil na konečných 3:1! Lazio si díky tomu potvrdilo čtvrté místo a v příští sezoně si zahraje Evropskou ligu. Inter bude hrát 3.předkolo.