1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
15.kolo 10/12/11 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   53.028
Venku:  18.595
Dom.max: 78.072
Ven.max: 22.473

41' Pazzini, 49' Nagatomo
Nejlepší hráč: Yuto Nagatomo

INTER (4-4-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 55 Nagatomo; 37 Faraoni, 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso, 29 Coutinho (Muntari 62'); 7 Pazzini, 22 Milito (Zarate 64'). (12 Castellazzi, 2 Cordoba, 11 Alvarez, 18 Poli, 30 Castaignos.). Trenér: Claudio Ranieri.

AC Fiorentina (4-4-1-1): 1 Boruc; 29 De Silvestri, 5 Gamberini, 14 Natali, 23 Pasqual; 85 Behrami, 20 Munari (Salifu 52'), 21 Lazzari (Kharja 75'), 6 Vargas; 22 Ljajic (Silva 65'); 11 Gilardino. (89 Neto, 15 Nastasic, 28 Romizi, 92 Romulo). Trenér: Delio Rossi.

Díky výhře nad Fiorentinou se Inter konečně pohl v tabulce směrem vzhůru. Je desátý a má zápas k dobru.

Javier Zanetti měl distanc za červenou kartu. Kapitána dělal Esteban Cambiasso.

Špatné výkony jsou příčinou i nízke návštěvnosti. Na San Siro přišlo necelých 40 tisíc diváků.

Po zranění se vrátili do sestavy Maicon, který chyběl skoro měsíc a půl, a Lúcio. Ten se zranil před třemi týdny.

Další zápas čeká na nerazzurri již v úterý. Na programu je dohrávka 11.kole v Janově s FC.

Fotogalerie Serie A, 15.kolo -> Inter - Fiorentina - zobraz všechny fotky

Yuto Nagatomo

Mário a Nagatomo

Claudio Ranieri může opět dýchat volněji, domácí fanoušci budou spát s větším klidem a Pazzini se po dlouhé době opět trefil. Naopak florentský tým nedokázal navázat na výhru proti AS, domů se vrací bez bodu.

Giampaolo Pazzini a Yuto Nagatomo vstřelili po gólu, Fiorentina skórovat nedokázala a tak se 'Nerazzurri' mohou radovat z výhry, na kterou dlouho čekali. Nicméně nutno dodat, že Fiorentina nebyla právě těžkým soupeřem, dnes její výkon nepřipomínal formu z minulého zápasu.

Dvě prohry po sobě, nejprve porážka od Udinese v rámci domácí soutěže, poté prohra s CSKA v milionářské Lize mistrů. Tuto narůstající sérii chtěli dnes hráči milánského Interu ukončit. V cestě jim stála Fiorentina a také mnoho zraněných na vlastní straně barikády. Mimo hru byli kapitán Javier Zanetti po první červené kartě kariéry v Itálii, dále například Forlán, Sneijder, Jonathan nebo Chivu se Stankovičem. Na straně Fiorentiny nenastoupil na poslední chvíli zranivší se Stevan Jovetič, hlavní to hvězda celku z města renesance. Nastoupit nemohli ani Cassani, Cerci nebo Montolivo.

Inter byl od začátku aktivnějším týmem, ve třetí minutě musel Boruč likvidovat kombinaci Coutinha s Pazzinim. Domácí byli nadále lepším týmem, dařilo se jim držet míč a hosty nepouštěli do větších příležitostí. Domácí obrana byla vcelku pozorná a celý tým se snažil odčinit poslední nejen ligová zklamání.

Na světelné tabuli svítila třicátá minuta, když si Inter vypracoval další a tentokrát opravdu velkou šanci na otevření skóre. Na bližší tyč branky polského brankáře mířil opět mladý Phillipe Coutinho, který s lehkostí utekl po straně obránci Gamberinimu a nebezpečně vystřelil. Ale také tentokrát byl strážce svatyně hostí připraven a udržel bezbrankový stav.

Inter ale ještě v prvním poločase nakonec florentský zámek prolomil. A symbolicky se o to postaral právě bývalý útočník Fiorentiny, Giampaolo Pazzini. Coutinho našel svého spoluhráče skvělou nahrávkou a Pazzini neměl se zakončením větší problémy. Svou první brankou od poloviny září stanovil průběžný výsledek na 1:0 pro domácí.

Z kabin přišli domácí jako pokropeni živou vodou a na skóre se jejich snaha projevila vzápětí. Tři minuty po změně stran vstřelil druhý gól za Boručova záda obránce Yuto Nagatomo. Velkou zásluhu na gólu měla ale také hostující Manuel Pasqual.

Gilardino se snažil zkorigovat výsledek, stejně tak Cesare Natali, ani jeden se ale nakonec neprosadil. Cesarovi nadělal menší problémy tečovaný centr Vargase a branku nevstřelil ani na druhé straně krásně pálící Thiago Motta. Třetí branku mohl po centru uzdraveného Maicona přidat Sulley Muntari, ale nikým nehlídán nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče. Co je podstatné, Inter porazil svého soupeře a výhra jej prozatím katapultuje na devátou příčku.