1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
37.kolo 06/05/12 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   45.893
Venku:  26.550
Dom.max: 78.222
Ven.max: 79.522

14' Milito, 52' Milito p, 79' Milito p., 87' Maicon - 44' Ibrahimovič p., 46' Ibrahimovič
Asistence: Samuel, Milito (penaltový faul), (Nesta ruka), Zanetti
Žluté karty: Julio Cesar 43', Zanetti 45'+3', Alvarez 55', Maicon 87' - Abate 52', Van Bommel 76',
Nejlepší hráč: Diego Milito

INTER (4-3-2-1): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 14 Guarin (Obi 62'); 11 Alvarez (Pazzini 75'), 10 Sneijder (Cordoba 84'); 22 Milito. (12 Castellazzi, 2 Cordoba, 17 Palombo, 23 Ranocchia, 28 Zarate). Trenér: Andrea Stramaccioni.

AC Milán (4-4-2): 32 Abbiati (Amelia 35'); 20 Abate, 13 Nesta, 76 Yepes, 25 Bonera (De Sciglio 21'); 22 Nocerino, 4 Van Bommel, 14 Muntari (Cassano 77'); 27 Boateng; 70 Robinho, 11 Ibrahimovic. (5 Mexes, 8 Gattuso, 18 Aquilani, 21 Maxi Lopez). Trenér: Massimiliano Allegri

AC Milán prohrál, Juventus vyhrál a díky tomu slaví po 9 letech scudetto.

Ivan Cordoba se po 13 letech loučil na San Siru s Interem. Po sezoně v klubu končí. Všichni hráči na předzápasové rozkopání nastoupili s Cordobovým dresem číslo 2. Kolumbijský stoper si zahrál posledních pár minut a na konci ho hráči vyhazovali za skandování Curva Nord do vzduchu.

Julio Cesar odchytal 300. zápas.

Lúcio vstřelil gól na 2:0. Vyražený míč gólmanem poslal do sítě, ale z ofsajdu. Branka správně neplatila.

V závěru prvního poločasu rozhodčí chybně odpískal penaltu proti Interu. Byla to již třetí, kterou zavinil Julio Cesar. Tentokrát byl ale na sudího velmi naštvaný a za protesty viděl žlutou kartu. Dlouho se zdálo, že se do branky ani nepostaví. Nakonec šel ještě něco říct Ibrahimovičovi, možná ho žádal, aby penaltu zahodil, protože sám dobře musel vědět, že neměla být pískána. Bývalý hráč Interu to odmítl.

Diego Milito vstřelil hattrick. Dvě trefy byly z penalty.

Maicon vstřelil nádherný gól. Zhruba 25 metrů napálil míč nechytatelně do vzdálenější šibenice a upravil skóre na konečný stav 4-2.

Sulley Muntari, který je v AC na hostování, provokoval. Při střídání si poklepával na znak AC a dlouze zdravil fanoušky rosonerri. Domácí tifosi ho vypískali.

Fotogalerie Serie A, 37.kolo -> Inter - AC Milán - zobraz všechny fotky

Materazzi a Milito

Milito a Thohir

Diego Milito

Cambiasso a Zanetti

Cambiasso a Milito

Ostře sledované milánské derby mělo hlavní dva aktéry - Zlatana Ibrahimoviče a Diega Milita. Švédský dlouhán se blýskl dvěma trefami, argentinský střelec dokonce hattrickem. Oba se prosadili i z pokutových kopů.

AC mělo první šanci zápasu, po centru Robinha se dostal ke střele Zlatan Ibrahimovič, jenže branku přestřelil. Hned dvě minuty na to Inter zahozenou příležitost potrestal. Sneijder našel po volném přímém kopu Samuel, jenž sklepl pro Diega Milita a argentinský útočník načal skóre utkání - 1:0 pro Inter. Nerazzurri i nadále zatápěli, po přímém kopu Sneijdera propálil Abbiatiho Lucio, ale vzrušení bylo pro odmávaný ofsajd marné. Ve 33. minutě musel Abbiati tasit dva přetěžké zákroky, po hlavičce Cambiassa vytáhával míč z brankové čáry a poradil si i s dorážkou Sneijdera. Po zadu nezůstal ani Julio Cesar, ten pro změnu vychytal zakončení Ibrahimoviče. Pro AC ale nastala ještě v prvním poločase velká nepříjemnost, zranil se do té doby výtečný Abbiati a nahradit jej musel Amelia.

Hráčům Rossoneri se do poločasu podařilo se štěstím vyrovnat. Boateng přepadl přes Cesara a sudí Rizzoli nařídil pokutový kop. Pravdou je, že Boateng pád hodně přifilmoval. Každopádně i přes rozptylování Cesara Ibrahimovič penaltu suverénně proměnil a srovnal stav na 1:1.

Druhý poločas začal pro AC Milán přímo báječně. Ibrahimovič se dostal do vápna, prošel mezi dvěma obránci a přesně zakončil - 1:2. Ale Allegriho svěřenci se z vedení dlouho neradovali. Abate nechal ve vápně na Militovi ruce a Rizzoli pískal penaltu podruhé. Sám "El Príncipe" jí proměnil a srovnal stav na 2:2. Další změna skóre se mohla udát hned za tři minuty. Ibra dobře hlavičkoval, ale do šance se nechtíc připletl Muntari a míč tečoval vedle branky.

Klíčový moment zápasu se udál dvanáct minut před koncem zápasu. Zkušený Alessandro Nesta zahrál ve vápně rukou a Inter kopal další penaltu. I tentokrát se k míči postavil Diego Milito a znovu spolehlivě proměnil - 3:2 pro Inter. AC se okamžitě vrhl do útoku a i si vytvořil tlak, jenže v 87. minutě bylo po nadějích na bodový zisk a tím pádem i na titul. To, co předvedl Maicon, to byla fotbalová fantazie. Brazilský obránce po lajně zatáhl míč a pak ostře vypálil na branku Amelii a míč zapadl přesně do šibenice - 4:2 pro Inter. Amelia byl bez šance a celé AC Milán následně bez titulu.

Inter vs Milan 4-2 SerieA 2012 Day37 Highlights